Forum *** FORUM MIESZKAŃCÓW IWONICZA ZDROJU *** Strona Główna *** FORUM MIESZKAŃCÓW IWONICZA ZDROJU ***

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sesja - 27.02.2014

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum *** FORUM MIESZKAŃCÓW IWONICZA ZDROJU *** Strona Główna -> Ważne informacje o funkcjonowaniu miasta i gminy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwostar



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 320
Skąd: Iwonicz Zdrój

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 21:38    Temat postu: Sesja - 27.02.2014 Odpowiedz z cytatem

Materiał z: http://www.jedeniwonicz.pl/zycie/sesja-nie-bedaca-sesja/

Sesja nie będąca sesją
1 marca 2014, Samorząd, Urząd Gminy Autor: Redakcja
27 lutego miała odbyć się Sesja rady Gminy. Miała, gdyż niestety zabrakło kworum. Wstydem okryli się radni, którzy w liczbie 9 nie stawili się na obradach, tylko trzech miało usprawiedliwienie, ale co z resztą?

Na sesję stawiło się troje radnych z Iwonicza-Zdroju i troje z Iwonicza. Po odwołaniu sesji nastąpiła burzliwa dyskusja, w której mieszkańcy przedstawili swoje obawy i niepokój o budżet Gminy w sytuacji, gdy inwestycja rewitalizacji nie zostanie wykonana w terminie i trzeba będzie zwracać całą kwotę inwestycji. Okazuje się, że obawy te nie są bezpodstawne, co potwierdził skarbnik Gminy.

- Nigdy nie możemy zapewnić, że na 100% coś zrobimy, ale jestem pewien, że w tych terminach się zmieścimy- odpowiedział Burmistrz, dodając, że każda inwestycja jest obarczona takim ryzykiem. Jednocześnie po wielu zapytaniach o zabezpieczenie Gminy na wypadek niedotrzymania terminów powiedział, że: – takich pieniędzy nie ma, bo być nie może. Gmina nie ma nadwyżki.

Jeżeli chodzi o poparcie dla rewitalizacji, to zdecydowana większość zebranych było zdania, że ta inwestycja jest konieczna, jednak nie w takiej formie i nie w tym czasie.

Na prośbę mieszkańców obecni radni wypowiedzieli się jak głosowali i jakimi przesłankami się kierowali. Zdecydowanie za rewitalizacją było dwóch radnych z Iwonicza-Zdroju – Rajmund Boczar i Stanisław Krukar, pozostali radni byli przeciw.

Wczorajsza sesja była raczej społeczną dyskusją. Wypowiadało się wiele osób, ogólnie dyskusja była ciekawa. Jednakże niektóre wypowiedzi i komentarze urągały szeroko pojętej kulturze.


Komentarze
Madzia
01,03,2014 Odpowiedz
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego cena wody 6,29zl i ścieków 6,90zl jest w Iwoniczu wyższa, choć jesteśmy bliżej Sieniawy niż w Krośnie ( koszty przesyłu), zaś odprowadzenie ścieków też jest na korzyść Krosna 4,40zł,a w Iwoniczu 6,90zł ( choć była to wspólna inwestycja, zatem i koszty podobne). Miejsce Piastowe też ma lepsze ceny.Jeśli jest tak drogo to może lepiej mieć własną oczyszczalnię w Gminie Iwonicz? Może tym się radni zajmą, bo to ludzi interesuje dlaczego płacą tak drogo? link poniżej

http://cena-wody.pl/index.php?p=1&po=2&da=gd&Klo=1&Kol=4&lu=&iw=18

DzikDzikowy
01,03,2014 Odpowiedz
Pani Madziu… Cena ścieków to konsekwencja wyborów jakie mieszkańcy podjęli. Pana burmistrza Pernala dyrekcja ZGK potraktowała jak fircyka i to sa fircykowe kwoty na które się zgodził jak… Drugi składnik naszego „janosikowego” w ściekach, to koszt pompowania owych ścieków, za co należy winić poprzedni zarząd. Jest jeszcze trzeci bardzo istotny czynnik, to woda deszczowa trafiająca do ścieków – poruszany temat na tym forum.
A kto miałby wybudować tą oczyszczalnie? Skoro burmistrza nie możemy sobie wybrać. Obawiam się, że wraz z rozpoczęciem inwestycji „rewitalizacja” mieszkańcy będą mogli zapomnieć o czymkolwiek. Oglądali wczoraj ranczo ??? Niewielka różnica między Zdrojem.

Madzia
01,03,2014 Odpowiedz
No ale te różnice w cenach mediów są zbyt wielkie, gdy woda w Krośnie kosztuje 3,64zł,a w Iwoniczu 6,29zł. Woda ze ściekami w Zdroju 13,19zł,a w Krośnie 8,04 zł. To może rozwiązać Gminę Iwonicz i oddać się „niewolę” Krosnu lub Dukli, a ludziom się będzie żyło taniej.
A odnośnie tej wartkiej dyskusji odnośnie rewitalizacji, to ja nie rozumiem co się takiego stało, że teraz takie są emocje związane z tą inwestycją. Uchwały RM są publikowane w internecie.Każdy na stronie Gminy co najmniej 2 lata temu widział te uchwały, a przynajmniej ten, który miał wolę się z nimi zapoznać. Sesje RM są jawne.Burmistrz o tej rewitalizacji mówił już przed poprzednimi wyborami, czyli co najmniej 4 lata temu. Zatem o co w tym zamieszaniu aktualnie chodzi, to ja nie rozumiem?. Przecież Burmistrz realizuje uchwały RM, jak Rada taką decyzję podjęła to Zarząd Gminy ma obowiązek ją zrealizować. Jak się komuś Burmistrz nie podoba, to mógł powołać komitet, zarejestrować go w biurze wyborczym w Krośnie i zbierać podpisy , aby Burmistrza odwołać w drodze referendum. Przecież są ścieżki prawne z których można korzystać. A nie teraz, gdy decyzje są podjęte, przetarg ogłoszony, to nagle gromadka niezadowolonych wszczyna wrzawę.Burmistrz został wybrany w wolnych wyborach i trzeba to uszanować.Jesienią będą nowe wybory i można wybrać kogoś innego lub zostawić Pana P.Pernala, jak większości się podoba. Reguły gry są znane. Za finanse Gminy odpowiada zarząd i RM, i trzeba ufać Bogu, że są to kompetentni ludzie i wiedzą co robią. Inaczej trzeba uznać, że wyborcy nie dorośli do demokracji i nie potrafili wybrać właściwych ludzi, ot i wszystko.

dzikDzikowy
01,03,2014 Odpowiedz
Pani Magdaleno…. albo prowokację w Pani głosie wyczuwam albo coś gorszego. Sama Pani narzeka na ceny mediów, które ustaliły władze wybrane w wolnych wyborach – więc „o co kaman” ? Będę mówił tylko za siebie. 1.Za odwołaniem burmistrza sam osobiście zbierałem podpisy.
2. Nie od dzisiaj jestem przeciwny „wieszaniu się na drzewie” ale niestety Pani czegoś nie rozumie chyba, podobnie jak nasi radni. Nie spotkałem nikogo, kto by był przeciwny rewitalizacji, choć niektórzy mają inne priorytety. Natomiast z obserwacji dnia dzisiejszego, wczorajszego….. wynika, że wszystkie inwestycje tej i poprzedniej kadencji są fuszerkami. Ludzie nie mają obowiązku śledzić obrad i czytać biuletynów czy gazet propagandowych aby mieć wyrobiona opinię. Pomysł i wola mieszkańców była aby cokolwiek w centrum zrobić ale plany niektórzy dopiero zobaczyli 2 tygodnie temu – po ogłoszonym przetargu. Na „sesji” dodatkowo p. Komornicki powiedział dobitnie, że dużo rzeczy nie było konsultowanych z biznesem iwonicko/sanatoryjnym – o ludziach nawet nie wspomnę. Ostatnia kwestia, że dopiero teraz dzięki udostępnieniu tego portalu można niektóre rzeczy publicznie przedyskutować.

Piotr
01,03,2014 Odpowiedz
Pani Madziu chyba ma pani ograniczone informacje burmistrz wybrany przez wskazanie ksiezy ma w s wojej radzie poddanych o czym świadcza głosowania i ostatnia sesja !!! wiec co pomysli to wykona.Pani Madziu kumanie wlączyc i racjonalne myślenie!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sob Mar 01, 2014 21:38    Temat postu:

Powrót do góry
iwostar



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 320
Skąd: Iwonicz Zdrój

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowany
26,02,2014 Odpowiedz
A może by tak zamieścić jakis porządek obrad na tej sesji? Może są jakieś szczególne, godne polecenia tematy czy uchwały do przegłosownia? Redagujcie Wasze informacje trochę inaczej niż czyni to redakcja oficjalnej strony Gminy Iwonicz-Zdrój. Bądźcie lepsi! Powodzenia

Ktośś
27,02,2014 Odpowiedz
Ogłoszenie o sesji:
http://www.iwonicz-zdroj.pl/samorzad/dla_mieszkancow/art543,xliv-sesje-rady-miejskiej-w-iwoniczu-zdroju.html

Rafał
27,02,2014 Odpowiedz
Ciekawy filmik do przemyślenia: http://facet.onet.pl/znani/marcin-nikrant-homoseksualny-soltys-z-lesniewa/e4483

roger moore
27,02,2014 Odpowiedz
ALE COFNIJMY SIE PARE LAT DO TYLY I CO ZAUWAŻAMY? PATRZYMY , A TU PANIE Z KUCHNI IDA OBLADOWANE NA DWIE RECE DO AUTOBUSU MARKI ” STAR’ KRORY TO KAZDEGO DNIA PRZY WOŻIŁ I ODWOZIL DO PRACY

roger moore
27,02,2014 Odpowiedz
PRZEPRASZAM MARKI JELCZ

roger moore
27,02,2014 Odpowiedz
ALE COFNIJMY SIE PARE LAT DO TYLY I CO ZAUWAŻAMY? PATRZYMY , A TU PANIE Z KUCHNI IDA OBLADOWANE NA DWIE RECE DO AUTOBUSU MARKI ” JELCZ KRORY TO KAZDEGO DNIA PRZY WOŻIŁ I ODWOZIL DO PRACY

Andrzej Kmicic
27,02,2014 Odpowiedz
Panie Rafale, cenie Pana troske o kulturystykę i sport w Gminie. Ale mam „ale”. Rozmawiałem dziś z prezesem czy jak to się zwie, „Jednego Iwonicza”. Mądrą rzecz ,mi powiedział, uczmy sie na błędach radnych, i zróbmy wszystko aby wybrać nową radę i ich błedów nie powielić w następnej kadencji. A Pan namiętnie to samo, kto gdzie siedzi w czym, co artykuł Pan to zapodajesz. Daj Pan spokój. Skupmy sie na tym co będzie a nie na tym co jest.
Myślmy o przyszłości.

Ktośś
27,02,2014 Odpowiedz
No i co powiecie o sesji? Cóż za odpowiedzialnych radnych mamy! Wstyd i hańba! Nie chodzi mi już o to, czy są za czy przeciw, każdy może mieć własne zdanie, ale o szacunek do mieszkańców. Mam nadzieję, że iwoniczanie rozliczą ich w najbliższych wyborach i pokażą im palec – bynajmniej nie wskazujący!

Zainteresowany
27,02,2014 Odpowiedz
No właśnie, powiedzcie coś o sesji, Wy którzy na niej byliście. Jak to było z tym wstydem, hańbą i szacunkiem dla mieszkańsów? PROSIMY REDAKCJĘ O OBSZERNE SPRAWOZDANIE

Rafał
27,02,2014 Odpowiedz
Zanim opowiem Państwu w kilku słowach o sesji, na której byłem, chcę przedstawić swoje zdanie na temat portalu.
Jest rzeczą co najmniej dziwną, że na dzień przed ważnym głosowaniem z portalu znikają całe tematy i posty z forum.
Także mój dzisiejszy, w którym wyraziłem swoją krytyczną uwagę do tej sytuacji.
Cenzura więc działa na całego! Wstyd Marcinie!
Sesja okazała się jedną wielką kpiną. Radni z Lubatowej w całości ją olali. Kilku z pozostałych miejscowości także w ten sposób potraktowało wyborców. Powód był wiadomy. Trzeba było na rozkaz doprowadzić do tego aby nie było kworum i żeby burmistrzyna mógł realizować swoją kampanię wyborczo-rozbiorczą Gminy. Z ogólnej liczby 14, na sesji było obecnych 6 radnych!
Panowie radni z Iwonicza-Zdroju: Krukar i Boczar, pomimo wcześniejszej deklaracji, że będą głosować przeciwko rewitalizacji w kształcie, jaki planuje burmistrzyna, (czyli wymiany 1,8 ha kostki, wyburzenie muszli koncertowej, budowa kolejnej altanki, fontanny i rabatek)podczas sesji opowiedzieli się za projektem burmistrzyny, a tym samym pogłębieniem zadłużenia i odsunięcia ważniejszych inwestycji w przyszłość.

Rafał
27,02,2014 Odpowiedz
Na sesji głos zabrał Pan Prezes Uzdrowiska „Iwonicz S.A” Dowiedzieliśmy się, że burmistrzyna nie uzgadniał szczegółów rewitalizacji ani z nim, ani z właścicielami innych ośrodków.
Okazuje się, że Gmina nie ma żadnego planu awaryjnego w sytuacji, gdyby z przyczyn niezależnych (opóźnienia wykonawców, warunki atmosferyczne, awarie itp) nie zrealizuje na czas inwestycji i trzeba będzie zwrócić dotację w kwocie ponad 6 mil. Zł.
Z powodu nieobecności radnych, sesja została przełożona na czwartek (06.03.2014), a na środę zaplanowano przetarg dla wykonawców, choć jeszcze nawet nie znaleziono banku, który udzieli gminie kolejnej pożyczki.

Andrzej Kmicic
27,02,2014 Odpowiedz
Nie wiem dlaczego oskrżasz tych chłopaków o jakieś niecne zamiary? Z tego co wiem na prywatnym serwerze prowadzili stronkę i chcieli ja ulepszyć. Z tego co mówisz to widzę że nie masz pojęcia jak się prowadzi takie sprawy i ile to pracy pochłania. Udupcie ich, to się chłopaki zrażą i się wycofaja i sam będziesz musiał portal załozyć. I wybory przegracie, jak zwykle, pyskówką.

Rimma
01,03,2014 Odpowiedz
Dziwi mnie, że Redaktorów – prawie 30 letnich mężczyzn, Pan nazywa chłopakami. Myślę, że mają już życiowe doświadczenia, wiedzą czego chcą i żadna krytyka nie powinna ich zrazić. A my wszyscy doceniamy pracę Redakcji i chcemy żeby była jeszcze bardziej skuteczna.

Rafał
27,02,2014 Odpowiedz
Mylisz się kolego. Mój syn zajmuje się robieniem stron internetowych i takie sprawy załatwia błyskawicznie. Zaproponowałem także Marcinowi jego pomoc, ale nie mam odpowiedzi.
Zaoferowałem także miejsce na baner dla Portalu w centrum Iwonicza-Zdroju, oraz miejsce w gablocie szklanej na beklamę i także zero odzewu.
Jeżeli założyciele stowarzyszenia, w tym radny robią takie rzeczy, to powiedz mi co o tym sądzić?

Ktośś
28,02,2014 Odpowiedz
Podejście burmistrza do mieszkańców można porównać do Nadszyszkownika Kilkujadka: „Ja wiem, że MIESZKAŃCY nas nie kochają, ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas w końcu pokochają.”

Rafał
28,02,2014 Odpowiedz
Podczas sesji, do burmistrzyny zostało skierowane pytanie; „dlaczego planów i szczegółów rewitalizacji nie konsultował z mieszkańcami Iwonicza-Zdroju?” Odpowiedź: „bo nie było czasu”.
Na pytanie „dlaczego Gmina nie inwestuje w infrastrukturę przynoszącą dochód dla mieszkańców?” Burmistrzyna odpowiedział: „Gmina nie jest od tego, żeby zarabiać pieniądze”.
O wysokości kredytu, jaki ma na rewitalizację zaciągnąć Gmina (1 mil. 200 tyś zł) wypowiedział się pan Jezierzański. Stwierdził że ta kwota jest niska nawet jak na jego możliwości i będzie wspierał projekt burmistrza na rewitalizację.
Podsumowując; z obecnych na sesji, za rewitalizacją w wersji burmistrza opowiedzieli się:
1. Rajmund Boczar – Iwonicz-Zdrój „Stowarzyszenie Jeden Iwonicz”
2. Stanisław Krukar – Iwonicz-Zdrój KW Prawica Rzeczypospolitej
Przeciw zamiarom burmistrzyny byli:
1. Dorota Świstak – Iwonicz-Zdrój PSL
2. Bogusław Dmytrak – Iwonicz PiS
3. Andrzej Kuliga – Iwonicz PiS
4. Waldemar Niemczyk – Iwonicz PiS

Nie było to jednak głosowanie, (bo to z powodu braku radnych z Lubatowej i Lubatówki nie mogło się odbyć)a jedynie wnioskowana przez mieszkańców prezentacja poglądów „naszych” reprezentantów.

Ktośś
28,02,2014 Odpowiedz
A tu fajna zabawa: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140225/OCEN_WLADZE06/140229716
można ocenić naszego zarządce!

Zainteresowany
28,02,2014 Odpowiedz
A jak duże było zainteresowanie tą sesją samych mieszkańców? Panie Rafale, niech Pan jeszcze więcej napisze bo widać Redakcja niezbyt kwapi się do opisania tego co się wydarzyło, a może ich tam nie było jak tych radnych z Lubatowej?
A co do fajnej zabawy i oceniania rządzących to proponuję darmową zabawę : http://ocenpolityka.pl/

Rafał
28,02,2014 Odpowiedz
Z 6 redaktorów portalu „Jeden Iwonicz” wiem, że było na sesji co najmniej 3, których znam.
Żaden nie zabrał głosu Sad
W sumie mieszkańców było ok. 20 osób.

Zainteresowany
28,02,2014 Odpowiedz
Wobec tego czy warto jeszcze o cokolwiek pytać i cokolwiek robić dla Zdroju? Może już czas pogodzić się z tym że lokalnoa społeczność ma wyraźnie gdzieś to kto tu rządzi i co robi? Gdzie są
Ci którzy uzurpują sobie prawo bycia tzw. ,,elitą”? Ci wszyscy za przeproszeniem dyrektorzy, prezesi doktorzy, magistrowie i posiadacze różnej maści? Mam wrażenie Panie Rafale, że tacy jak Pan i ja też, wystawiamy się dla nich na pośmiewisko i coraz bardziej wyczuwalną pogardę. Chyba tak nas postrzegają. A co do poczynań Redakcji tego portalu to chyba też ma Pan rację. Wygląda na to że Pan Marcin oddał komuś przysługę dokonując ostatnich zmian i tak redagując tą stronę. Może kiedyś nadejdą inne czasy dla Iwonicza a póki co żegnam i życzę szczególnie Panu powodzenia w dalszych działaniach. Ja udję się na ,,wewnętrzną emigrację”.

Rafał
28,02,2014 Odpowiedz
Zainteresowany, dziękuję!
Ja nie jestem typem, który cicho siedzi i mówi, że pada deszcz jak na niego szczają. A tak niestety jest z naszymi mieszkańcami. Jakie u nas są elity? Ja ich nie zauważyłem. W ostatnich wyborach na burmistrza nie znalazł się nawet jeden „elit”. Teraz, jeżeli znajdzie się jakiś odważny, to i tak lud boży zagłosuje tak, jak sukienkowi każą.
Piszesz, że tacy jak my narażają się na pośmiewisko. Owszem, ale ja osobiście gardzę tchórzami, którzy mają dużo do powiedzenia na ulicy, a na zebraniu, jeżeli nawet przyjdą, to siedzą jak myszy pod miotłą. Takich właśnie potrzebuje nasza „władza”.
Na zebraniu moja żona zapytała, jakie konsekwencje poniosą radni, którzy się nie stawili. Żadnych! Konsekwencje finansowe poniesie Gmina, czyli my, bo trzeba będzie zorganizować ponownie sesję i zapłacić radnym za udział w niej.
Piotr pisze, że radny Szajna studiuje. Dokładnie taką przyczynę nieobecności wskazał jeden z radnych na sesji. Pan Kuziemka podobno jest chory. Pozostali nie usprawiedliwiali swojej absencji, więc wszystko jasne.

Rafał
01,03,2014
Napisałem:”Piotr pisze, że radny Szajna studiuje. Dokładnie taką przyczynę nieobecności wskazał jeden z radnych na sesji.”
Muszę się poprawić: Piotr pisze, że radny Józefowicz studiuje. Dokładnie taką przyczynę nieobecności wskazał jeden z radnych na sesji.

Zainteresowany
28,02,2014 Odpowiedz
Najnowsze notowania iwonickich ,,politykierów”:
http://ocenpolityka.pl/podkarpackie/krosnienski/iwonicz-zdroj-miejsko-wiejska

Cebularz
28,02,2014 Odpowiedz
Jestem zniesmaczony jak burmistrz może tak lekceważyc mieszkańców!!! a radni z Lubatowej ze Świętych rodzin nie maja wyrzutów sumienia? wyszło prostactwo tych ludzi pod dyktaturą burmistrza!!!! hańba dla Lubatowej i ludzi ktorzy takich radnych wybietaja,

Ktośś
28,02,2014 Odpowiedz
Popatrzmy lepiej na naszych iwonickich radnych. Gdzie byli? Tchórze jedne! Nie mieli nawet odwagi mieszkańcom w oczy spojrzeć! Takich radnych jak Szajna i Kuziemka nam nie potrzeba! Od dawna wiadomo było, że w razie konfrontacji obiorą stronę burmistrza a nie swoich sąsiadów – wyborców, ale po radnym Józefowiczu się tego nie spodziewałem. Myślałem, że to mądrzejszy człowiek!

tubylec
28,02,2014 Odpowiedz
Nie było radnych z Lubatowej. A gdzie była reszta radnych z Iwonicza? Panowie Kuziemka, Szajn i Józefowicz? Gdyby byli to było by kworum i można by było głosować

Cebularz
28,02,2014 Odpowiedz
Brawo dla radnej zdrojowej bo w tej 3 to tylko Ona ma jaja, Przepraszam pani Doroto ale tak to widzimy to komplement !!!

Piotr
28,02,2014 Odpowiedz
Pan Szajna. ztrudnił syna w GOK=u, pan Jozefowicz studjuje za darmo( załatwił mu to dr Stanisław Zając radny z Lubatowej, a pan Kuziemka zawsze oddany burmistrzowi

DzikDzikowy
28,02,2014 Odpowiedz
No brawo 2 z PSLu i 2 z PiSu było przeciw – to chyba dobrze!
A ponoć same pisiory rządzą.
Pan Krzysiu Józefowicz jest prawą ręką burmistrza, już nie raz go bronił jak lew.

Radni, którzy opuścili / zbojkotowali Sesję są po prostu kan… – za to im się płaci z naszych podatków aby brali udział w obradach. No chyba, że wszyscy się rozchorowali i mają L4. Nigdy nie zaufałbym tym ludziom! Wstyd!

tubylec
28,02,2014 Odpowiedz
Czyżby rozłam w Iwonickim kole PiS?

Ktośś
28,02,2014 Odpowiedz
Tak to jest jak na radnych wybiera się karierowiczów, zamiast sprawdzonych społeczników. Interes własny i rodziny najważniejszy! Karły moralne!!!

Andrzej Kmicic
28,02,2014 Odpowiedz
To co tu czytam przysparza mnie o ból głowy. Ale za kolejką. Panie rafale, kolegą Pana nie jestem, wódki razem nie piliśmy. Może nie mógłbym być Pana ojcem, ale teściem już pewnie tak. Apeluję do Pana, a czemu już mówię. Ja ten portal odczytałem jako formę wytykania aktualnej władzy błędów i skłonienia ludzi do refleksji. Ja nie zawsze sie z redakcją zgadzałem, ale szanuję ich pracę i ich wkład w to wszystko. Tymczasem ostatnio portal za sprawą Pana Rafała stał się obiektem udzielania inwektyw pod adresem redakcji. Na to się nie pisałem komentując tu posty, i biorąc udział w dyskusjach. Panie Rafale robi Pan krecią robotę, i jedynie dzięki Panu aktualna władza wygra, gdyż Pan wprowadza zamęt i nic więcej, i kłoci Pan Iwonicz. Redakcji zarzucam jedno iż nie odnosi się do Pana oskarżycielskich komentarzy. Czemu tak robią nie wiem, szkoda, że nie potrafią stawić czoła krytyce. MOże to Pan tu rządzi i kręci i szefuje tym? Dlaczego nikt na Pana nie naskakuje tu? MOże oni są w Pana kieszeni? I Pan tu pitoli na nich a tak naprawdę rządzi?? Zastanówice się Państwo nad tym, nikt Rafała nie neguje, ani redakcja ani nikt z komentatorów. Ja w Panu widzę trzymającego władzę. Ale jak oni się boją, (redakcja) czy nie chcą ja to z chęcią zrobię. Z szacunku dlatego co już zrobili. Nie wiem czemu Pana sie tak wszyscy boją? gramy w karty otwarte Panie rafale, karta idzie. Z idiotami tu Pan nie masz do czynienia. Mój syn nie jest tak wybitnie uzdolniony jak Pana. Ale stronki internetowe i ja mogę założyć,więc proszę głupot nie gadać o tym że pana syn stronki pisze od ręki, ja jutro Panu stronkę stawiam, 50-letni facet. A tu jest portal. NIe stronka. Jaki portal Pana syn postawił i redaguję?? odpowiedz Pan, głupio? Przecież Pan założył kiedyś forum ? czemu padło? i co głupio? Dwa: na sesji było z tego co wiem 40 ponad osób, a nie 20 osób. Redakcji było dwóch członków a nie trzech. A i zapytam czy na sejmie dziennikarze biorą się za pytania? czy jedynie słuchaja i zapisują? trzy: echa wczorajszej sesji nie sesji oprócz zlekceważenia mieszkańców brakiem kworum, co po za tym poszło w Gmine? Wiesz Panie Rafale? Pańskie urągające kulturze komentarze, to jest główny element dyskusji o wczoajszym zebraniu. MOże Pan przytoczy co Pan wczoraj powiedział( Ja tego człowieka nie bronie, jest dla mnie takim samym elementem jak Pan życia Gminy, ale Pan zachował się ordynarnie)Prosze tu przedstawić Pańską wypowiedź i zobaczymy czy wszyscy będą pańskimi miłośnikami, za taką kulturę słowa. A jak Pan nie chcesz poproszę o nagranie i podam redakcji zobaczymy czy wówczas Pan będzie taki wspaniały. Dalej: z tego co wiem Pan nie jest przedstawicielem stowarzyszenia, a tak sie Pana Żona przedstawiła, przedstawicielem jest kto inny. Dalej, z tego co wiadome w starostwie, każdy ma dostęp do tego, sprawdziłem, sam Pan jest członkiem Stowarzyszenia… A i Pan na innych członków wyskakuję, zarzuca im coś?? Ja zakładałem już jedno, nie tu, stowarzyszenie, ale z tego co wiem, w regulaminach, za takie postępowanie Pan powinien zostać wydalony z niego. Pan na własnych towarzyszy wytoczył działa. Czy Pan z nimi rozmawiał? KOnsultował? Proszę odpowiedzieć. Jak nie, to ja napiszę mail do Stowarzyszenia i dowiemy się kto kłamie na forum odpowiedzą. Dalej, stowarzyszenie zwykłe jakie macie, funkcjonuje jedynie ze składek członkowskich, wiem to. Czyli baner kupuje się ze składek, inaczej sie nie da. Pan zapłacił u nich składkę? Może wszyscy są niby chętni na stowarzyszenie a nikt durnej kwoty nie wpłacił. Żeby jeden durny U Pana baner powiesić. Widzi Pan łatwo krytykować, Panu to cudownie wychodzi, ale naprawdę dość mam durnej pyskówki w Pana wykonaniu bo ona nic dobrego nie wniesie dla przyszłości Gminy. W żadnym stopniu nie jest Pan merytorycznie przygotowany. A i proszę o odpowiedzi na moje pytania tu na forum.

Rimma
01,03,2014 Odpowiedz
Powołuje się tu Pan na mnie „Dalej: z tego co wiem Pan nie jest przedstawicielem stowarzyszenia, a tak sie Pana Żona przedstawiła, przedstawicielem jest kto inny”. Więc odpowiadam: Jestem członkiem stowarzyszenia (tak samo, jak Rafał Stareńczak i, najprawdopodobniej, Pan) i miałam prawo przedstawić się jako Rimma Stareńczak – Stowarzyszenie Iwonicz, Jeden Iwonicz. Na zebraniu każdy mieszkaniec ma prawo zadawać pytania, które go interesują, również Rafał i ja, Pan też ma takie Prawo. Jak Rafał już pisał, nie należy on do osób chowających głowę w piasek, ma „cięty język” i nie milczy, kiedy ktoś obraża jego bliskich. W tym konkretnym przypadku, o którym Pan pisze „MOże Pan przytoczy co Pan wczoraj powiedział( Ja tego człowieka nie bronie, jest dla mnie takim samym elementem jak Pan życia Gminy, ale Pan zachował się ordynarnie)” publicznie obrażono mnie, przypominając w sposób arogancki o kulturze i moim pochodzeniu i cieszę się, że Rafał stanął w mojej obronie (powiedział tylko to, o czym wiedzą wszyscy). Nie każdego było by na to stać.
Na sesji byli redaktorzy „Jeden Iwonicz” w składzie: Marcin Rygiel, Michał Kielar. Trzech z nich jest członkami stowarzyszenia „Jeden Iwonicz”, jeden jest redaktorem. Jeżeli Rafał pomylił jednego z Was, to się zdarza, na pewno nie to jest tu najważniejsze.
Dewizą burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój, przy doborze otoczenia (ze słów pracownika Gminy), jest: „BIERNY MIERNY ALE WIERNY”. Szkoda, jeżeli to samo hasło będzie najważniejsze w Stowarzyszeniu „Jeden Iwonicz” i na tym Portalu. Tego na pewno nie wystarczy, żeby zmienić nasze miasto na lepsze!

Andrzej Kmicic
28,02,2014 Odpowiedz
apeluję Panie Rafale o mądrość i nieco pokory, słowo to być może Panu jest obce. NIe szkodzi. Tego można nauczyć Panie Rafale. POkory nawet Pana. Jak nikt tego nie zrobił życie i ludzie tego Pana nauczą. z Wyrazami szacunku Jędrek.

Andrzej Kmicic
28,02,2014 Odpowiedz
A i tak na margnesie, magistrze, Panie Rafale, nie osmieszaj się pisząc kto z jakiego komitetu startował, skoro nie wiesz. Naprawdę brak słów, wylewasz żale, setki litrów łez a głupoty zamieszczasz i klamstwa.

tubylec
01,03,2014 Odpowiedz
Panie Andrzeju zgadzam się z Panem w stu procentach. A może po prostu ignorujmy wpisy Pana Rafała, bo niewiele w nich konkretów i prawdy.

Rafał
01,03,2014 Odpowiedz
Radny Boczar jest aktualnie członkiem stowarzyszenia „Jeden Iwonicz”. Miało, podkreślam MIAŁO służyć wspólnej walce o lepszy Iwonicz Zdrój i Iwonicz.
Całe dziadowstwo burmistrza i radnych będę konsekwentnie ujawniał, i żaden Kmicic mi nie przeszkodzi.
Forum Mieszkańców Iwonicza-Zdroju nadal działa: http://iwonicz-zdroj.phorum.pl/
Dziękuję za reklamę i pozdrawiam Smile

DzikDzikowy
01,03,2014 Odpowiedz
Cóż… przykre to. Pan Kmicic powiedział to co z całą pewnością inni myślą, ale nikt nie ma odwagi powiedzieć. Do dzisiaj p. Rafał nie wskazał treści źródłowych, za które to przylał mi w pysk w komentarzach. No cóż, takie środowisko, taka łinteligencja. Na szczęście cenię sobie tutaj na tej stronie wysoki poziom dyskusji i większości interlokutorów. A ból… no cóż, chyba bardziej bolało takich ludzi jak p.E.D., którego miejscowi zgnoili a potem paradoksalnie ci sami (z małymi wyjątkami) wystawili tablicę, pewien ks. kanonik… itd…

Każdy jest omylny, to co tutaj robimy, to pokazanie, że z obecną władza nie ma polemiki na argumenty, bo tego nie chcą. Nie odpowiadają na pytania a na wcześniej przygotowane poważne zarzuty mają zawsze gotowe odpowiedzi. To co słyszę z ust burmistrza jest tak głęboko niepodobne do myśli menagerskiej, że głowa opada czy nawet odpada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adyka
Gość





PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cebularz
28,02,2014 Odpowiedz
Brawo dla radnej zdrojowej bo w tej 3 to tylko Ona ma jaja, Przepraszam pani Doroto ale tak to widzimy to komplement !!!

zgadzam się z tą wypowiedziąSmileVery Happy
Powrót do góry
Reklama






Wysłany: Czw Mar 06, 2014 12:53    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum *** FORUM MIESZKAŃCÓW IWONICZA ZDROJU *** Strona Główna -> Ważne informacje o funkcjonowaniu miasta i gminy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

*** FORUM MIESZKAŃCÓW IWONICZA ZDROJU ***  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group